Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach

Archiwum: luty 2019

Obsługa osób niepełnosprawnych

Procedura obsługi osób niepełnosprawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach.

1. Wejście do budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach dla osób niepełnosprawnych ruchowo dostosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu – w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (winda).
2. Osoba niepełnosprawna, która potrzebuje pomocy przy wejściu do budynku może zadzwonić dzwonkiem, który mieści się na budynku przy wejściu głównym.
3. Pracownik Działu Rehabilitacji Społecznej pomaga wejść do budynku osobie niepełnosprawnej ruchowo oraz w gabinecie nr 5 przeprowadza rozmowę z osobą niepełnosprawną w celu ustalenia charakteru załatwianej sprawy.
4. Po zakończeniu obsługi pracownik Działu Rehabilitacji Społecznej służy pomocą osobie niepełnosprawnej w opuszczeniu urzędu.

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach z osobami niesłyszącymi komunikujemy się poprzez :
telefon : 68 363 06 80
fax: 68 363 06 88
mail: pcpr@pcprzary.pl
bądź za pomocą słów pisanych.

Udogodnienia architektoniczne

1. Budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach posiada furtkę i bramę o odpowiedniej szerokości umożliwiającej poruszanie się osobą niepełnosprawnym.
2. Rozpatrywanie spraw osób niepełnosprawnych wewnątrz budynku możliwe jest na parterze, swobodną komunikację ułatwia winda dla osób niepełnosprawnych.
3. W budynku znajduje się toaleta w holu przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

załączniki:

Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych w tekście łatwym:
https://psoni.org.pl/wp-content/uploads/2015/09/konwencja-pdf.pdf
savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych
http://niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/biblioteczka/komiks_savoir.pdf
http://niepelnosprawni.sggw.pl/MPIPS_Savoir_vivre.pdf

(więcej…)